CANYON I MANUFAKTURA W BOLESŁAWCU ŁĄCZĄ PASJĘ I TRADYCJĘ, BY STWORZYĆ CUSTOMOWĄ EDYCJĘ ROWERU GRAVELOWEGO GRAIL W UNIKATOWYM WZORZE BOLESŁAWIECKIEJ CERAMIKI

Efekt współpracy pomiędzy producentem rowerów a producentem tradycyjnej ceramiki kamionkowej zostanie zaprezentowany podczas targów Bike Expo w dniach 6 i 7 kwietnia w Warszawie.

Embargo - Piątek 5 kwietnia 2024, 09:00 CEST: Pasja, tradycja i jakość - te trzy wartości łączą dwie renomowane firmy: Canyon, globalnego producenta rowerów, oraz Manufakturę w Bolesławcu, jednego z największych producentów tradycyjnej ceramiki kamionkowej w Polsce. Wspólnie zainicjowali projekt, który nie tylko bada nowe możliwości w designie, ale także oddaje hołd tradycji i rzemiosłu z dwóch odległych od siebie dziedzin.

canyonxboleslawiec_.jpg
 • jpg

Tradycja w nowoczesnej formie

Manufaktura w Bolesławcu słynie z unikatowej ceramiki zdobionej tradycyjną metodą stempelkową. Charakterystyczne kobaltowe wzory, będące tu znakiem rozpoznawczym, nawiązują do historii, przyrody i tradycji tego regionu. Wraz z firmą Canyon postanowili połączyć tę tradycję z na wskroś nowoczesnym rowerem gravelowym.

Canyon jest jednym ze światowych liderów branży rowerowej, cieszącym się zasłużoną reputacją ze względu na innowacyjność oraz najwyższe standardy projektowania i jakości. Marka wyróżnia się również głęboką pasją do rzemiosła i artystycznych interpretacji.

Te dwie firmy połączyły siły, aby stworzyć coś zupełnie nowego.

Kobaltowy wzór na ramie

Podczas partnerskiego projektu, rama roweru Canyon Grail SLX stała się płótnem dla unikalnych, ręcznie malowanych wzorów w stylu bolesławieckich stempli. Kobaltowe kropki, charakterystyczne dla ceramiki produkowanej w Manufakturze, zdobią teraz ramę roweru, tworząc unikalne połączenie tradycji z nowoczesnością. To nie tylko design, to historia, która przemawia poprzez wzory.

canyonxboleslawiec_-8.jpg
 • jpg
canyonxboleslawiec_-6.jpg
 • jpg

Pomysł na tę wyjątkową współpracę wyszedł od Mariusza Lickiewicza z United Colours of Cycling, organizatora imprez gravelowych i lokalnego promotora dziedzictwa Bolesławca.

"Pomysł przyszedł mi do głowy już dwa lata temu. Przedstawiłem go chłopakom z Canyona i okazało się, że może się to udać. Po przygotowaniu wstępnego projektu rama i widelec trafiły do Manufaktury w Bolesławcu, jednego z największych producentów tradycyjnej ceramiki. Elementy zostały ozdobione w niemal identyczny sposób jak ich ceramiczne talerze i kubki".  Mariusz Lickiewicz, United Colours of Cycling.

Grail_prebuild.jpg
 • jpg
Grail_prebuild-7.jpg
 • jpg

Paweł Steinke, Market Manager Poland, Canyon: "Zaraz po tym jak usłyszeliśmy o tym pomyśle, zdecydowaliśmy się zaangażować. Głęboko wierzymy, że współpraca między partnerami z różnych dziedzin może stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Design jest dla nas w Canyon bardzo ważny i cieszymy się, że jeden z naszych hi-endowych rowerów zdobią znane na całym świecie kolory i wzory".

 

Pasja w detalach, jakość w jeździe

Pasja rzemieślników Manufaktury, przeniesiona na ramę roweru, czyni ten rower wyjątkowym dziełem sztuki. Wzory nanoszone są metodą stempelkową, przy zachowaniu autentyczności i tradycji.

   

Jednak nie tylko design przyciąga uwagę. Rowery Canyon znane są z wyjątkowej jakości i osiągnięć w świecie kolarstwa. Współpraca obu firm podkreśla, że kunszt i pasja w połączeniu z nowoczesnym podejściem do technologii i jakości tworzą produkty, które cieszą oko.

"Kiedy Mariusz Lickiewicz przyszedł do Manufaktury ze swoim pomysłem, pomyśleliśmy, że to czyste szaleństwo, ale ponieważ Manufaktura uwielbia takie szalone pomysły, od razu się zgodziliśmy. Świetna okazja do połączenia nieoczywistych elementów, nowe wyzwanie i nowe doświadczenie. Spotkanie ludzi z pasją tworzy jakość i wpisuje się w działalność Manufaktury w Bolesławcu. Tradycja i nowoczesność to nasz kierunek, a "stemplowany" rower to wyjątkowe dzieło naszych artystów ceramiki kamionkowej - powiedziała Magdalena Gazur, dyrektor artystyczny Manufaktury Bolesławiec.

Metoda malowania karbonowych ram rowerowych różni się od malowania ceramiki, Canyon poprosił zatem DreamWorkers, znaną polską firmę specjalizującą się w lakierowaniu customowych rowerów, o pomoc w przełożeniu tradycyjnych metod i projektu na ostateczny wygląd roweru.

Canyon x Boleslawiec paint and build

"Malowanie karbonowego roweru jak ceramiki i przy użyciu tradycyjnych technik było dla nas dużym wyzwaniem. Te materiały są zupełnie różne i trudno je połączyć w jednym projekcie, ale po dopracowaniu procesu efekt końcowy jest zdumiewający. To z pewnością jedno z najciekawszych zadań malarskich w naszym portfolio". Mikołaj Poźniak, Dreamworkers

Most pomiędzy światami

Ten projekt to nie tylko wspólny produkt, ale także budowanie swoistego pomostu pomiędzy dwoma różnymi światami rzemiosła. Fabryka w Bolesławcu, znana z tradycji i ręcznej pracy, łączy siły z globalnym producentem rowerów, gdzie innowacyjność i nowoczesność są kluczowe. Wspólnie przenoszą tradycję na nowy poziom, pokazując, że rzemiosło może i powinno łączyć się z nowoczesnością.

canyonxboleslawiec_-5.jpg
 • jpg

Ten wyjątkowy rower jest nie tylko środkiem transportu czy sprzętem sportowym, ale także nośnikiem historii, rzemiosła i pasji z dwóch odrębnych światów, które łącząc siły, tworzą coś naprawdę wyjątkowego. To nie tylko rower, to dzieło sztuki na dwóch kółkach, które przemawia do zmysłów i duszy.

MicrosoftTeams-image (54).png
 • png
MicrosoftTeams-image (50).png
 • png
MicrosoftTeams-image (53).png
 • png
MicrosoftTeams-image (55).png
 • png
MicrosoftTeams-image (56).png
 • png
MicrosoftTeams-image (52).png
 • png

Aby zobaczyć ten wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju rower z bliska, odwiedź stoisko Canyon na targach Bike Expo 6 i 7 kwietnia w Warszawie.

Informacje dodatkowe

1. Ceramika Bolesławiec:

- https://poland.pl/tourism/urban-tourism/boleslawiec-pottery-capital-poland/

- https://en.wikipedia.org/wiki/Boles%C5%82awiec_pottery

 

2. Zajawka projektu z krótkim opisem

- https://fb.watch/qFz1mjIsRp/

 

3. O marce Canyon

Canyon to jedna z najbardziej innowacyjnych marek rowerowych na świecie. Koncepcja rozpoczęła się w garażu założyciela Romana Arnolda i wyrosła na największego na świecie producenta rowerów szosowych,  górskichtriathlonowychgravelowych,  hybrydowych, i elektrycznych sprzedawanych bezpośrednio do klienta.

Firma Canyon zyskała swoją świetną reputację dzięki innowacyjności, konsekwentnie wykorzystując zaawansowane materiały, sposób myślenia i technologię. Kultowy design Canyon jest łatwy do rozpoznania. Oprócz tego, że nie boją się konkurencji i stale się rozwijają, dokładają wszelkich starań, aby każdy rowerzysta mógł poczuć się członkiem globalnej kolarskiej społeczności.

Podczas gdy Canyon współpracuje z jednymi z najlepszych kolarzy na świecie, ich misja "Inspire to Ride" podkreśla sposób, w jaki pracują nad promowaniem siły kolarstwa wśród wszystkich.

Produkty Canyon dostępne są wyłącznie online na stronie www.canyon.com.

About Canyon

Canyon is one of the most innovative bike brands in the world. The concept began in founder Roman Arnold’s garage and grew to be the world’s largest direct-to-customer manufacturer of road bikes, mountain bikes, triathlon bikes, gravel bikes, hybrid bikes, and electric bikes.

Canyon have earned their glowing reputation for innovation through consistently using advanced materials, thinking, and technology. The iconic Canyon design is easy to identify. Alongside being boldly competitive and ever-expanding, they are committed to making the global cycling community accessible for every rider.

While Canyon partners with some of the finest athletes on the planet, their mission, ‘Inspire to Ride’, highlights how they work to promote the power of cycling to everyone.

Canyon products are exclusively available online at www.canyon.com.

Contact details

Related topics

Subscribe to news

Are you a journalist or do you work for a publication?
Subscribe to get access to exclusive news.

Subscribe

Receive Canyon news on your RSS reader.

Or subscribe through Atom URL manually